Nors kai kuriuose namuose vis dar įprastos užuolaidos, vis dažniau jas pakeičia kompaktiškesni, lengviau prižiūrimi roletai. Šiuo metu roletų medžiagos yra pačios įvairiausios. Galima rinktis ne tik iš įvairių spalvų, kolekcijų, techninių savybių, bet ir skirtingų mechanizmų. Norėdami padėti išsirinkti tinkamiausią roletą, pirmiausia susipažinkime su jų savybėmis.
Roletus dažniausiai renkamasi dėl jų funkcionalumo. Skirtingai nei sunkios užuolaidos, roletai valdomi lengvai ir paprastai. Dažniausiai roletai veikia tokiu principu, kad patraukus grandinėlę, jie susisuka arba išsitraukia. Jeigu yra poreikis, galima sumontuoti automatiškai valdomus roletus, kuriuos valdyti galima naudojantis junginkliu, pulteliu, telefonu ar planšetiniu kompiuteriu. Stoglangiuose esantys roletai paprastai valdomi rankenėle, nes priešingai nei įprastiniuose, ten audinys turi būti nuolat įtemptas. Susuktos roletų medžiagos kasetiniuose roletuose paslepiamos specialioje kasetėje, o tradiciniuose roletuose, medžiaga paliekama atvirai.
Paprastai roletai yra montuojami prie lango rėmo. Tai yra gana nesudėtinga, ir galima padaryti netgi be specialistų pagalbos. Sudėtingiau, jeigu roletą reikia montuoti prie sienos ar lubų. Apsispręsti, kaip montuojamos roletų dalys, gali padėti langų naudojimas - jeigu langai atidaromi dažnai, geriausias sprendimas yra roleto montavimas ant lango rėmo. Roletus galima sumontuoti ir taip, kad jie susisuktų ne viršuje, o apačioje ar per vidurį. Tai geras sprendimas norint uždengti langą iki akių lygio, tačiau vis tiek įleisti norimą šviesos kiekį.
Prieš montuojant roletus, svarbūs jų išmatavimai. Priklausomai nuo skirtingų mechanizmų gali keistis ir roletų išmatavimai. Pavyzdžiui roletus su kasetiniu mechanizmu geriausia rinktis, jei lango plotis yra iki 1,7 metro. Laisvai kabantiems roletams nėra vieno standartinio pločio - jie gali būti itin įvairūs. Tačiau šiuo metu vis daugėja roletų mechanizmų, tad jie gali būti pritaikomi ir dvigubiems ar trigubiems langams, ir kitiems nestandartiniams langams. Siūlome rinktis ir roletus su dvigubu audiniu, kai dieną užtraukiamas šviesus audinys, o nakčiai ištraukiamas tamsesnis.
Turimos roletų medžiagos skiriasi ne tik spalvomis, bet ir savo techninėmis savybėmis. Asortimente esantys 500 skirtingų roletų audinių skirstomi į tris rūšis. Dalinai nepermatomi praleidžia šiek tiek šviesos, yra visiškai permatomi ir roletai „Black out", kurie nepraleidžia šviesos (dažniausiai naudojami vietoj naktinių užuolaidų). Paprastai roletai yra poliesteriniai, tačiau galima rinktis iš skirtingų kolekcijų, kur naudojami kiti audiniai. Visiškai nepralaidūs saulės spinduliams yra padengti specialia pasta arba būna gumuoti.
Dar vienas pasirinkimas yra dvigubo audinio roletai, kur du audiniai permatomi ir nepermatomi dalina roletą juostomis ir padeda reguliuoti šviesos kiekį. Tokie audiniai roletams leidžia juos naudoti tiek dieną, tiek naktį. Taip yra todėl, kad permatomos dalys atstoja dienines užuolaidas, yra pralaidus šviesai, tačiau suteikia privatumo. O naktinis roletas yra nepermatomas, todėl galima naudoti miegant arba patalpose, kur naudojami projektoriai. Todėl tokie roletai yra patogūs mokykloms, darbovietėms, taip pat ir miegamiesiems. Dvigubo audinio variantas yra patogus, nes leidžia įleisti norimą šviesos kiekį neatitraukus jo visiškai, abu sluoksnius galima derinti pagal poreikį.
Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.
Nemokama konsultacija